024

دوشنبه 20 تیر‌ماه سال 1390 ساعت 07:57 ب.ظ

کارم شده دیدن فیلمایی که همیشه قهرمان داستان به طرف میرسه و یه لب خیلی عاشقانه هم از هم میگیرن ! نمی فهمم چرا چیزی حدود ۸۰٪ فیلما (بخصوص هالیوودی) باید خوب تموم بشه ! از یه کی شنیدم که تو هالیوود هم یه چیزایی مثل ارشاد دارن که توی ساختن فیلم چندتا نکته رو چک می کنن اول اینکه تو همه ی فیلمای هالیوودی که کمپانی های معروف کله گنده می سازن باید حتا اگر شده برای یک لحظه پرچم آمریکا نشون داده بشه حالا به هر بهانه یی و مورد دیگه اینکه اکثر فیلما باید خوب تموم بشه یا به قول خودشون "Happy ending" بخاطر آثار منفی که میتونه رو جامعه بذاره. نمی تونم بگم این دوتا مورد خوبن یا بد. ولی منی که خیلی فیلم می بینم بعضی وقتا خسته کننده میشه که همه ی فیلما خوب تموم میشن . چون در واقعیت دقیقا عکس این قضیه صادقه. 

امروز چهارمین فیلم رو در عرض سه ساعت نصفه ول کردم . حتا تو بعضی از داستانای واقعی که از روش فیلم می سازن هم تحریف میشه و آخرشون خوب تموم میشه . در اینکه هالیوود تبدیل شده به یه جور وسیله برای جابجا شدن مبلغ های کلان شکی نیست ولی همین هالیوود فیلمای درست حسابی کم نداشته، البته به لطف کارگردانا و سناریوهای فوق العاده و باقی عوامل مثل بازیگر و تجهیزات و غیره ؛ ولی هرچی که هست چه خوب چه بد چه پوچ و بی محتوا چه غنی و پر محتوا، خالق بیشترین و بهترین فیلمای دنیا بوده و هست . از نظر من .  

شاید بعضی ها در ظاهر بگن که هالیوود رو قبول ندارن و چه می دونم اسم چندتا غول سینما مثل برگمن ، کیشلوفسکی ، کوبریک و ... فقط یاد گرفته باشن و نهایتا چندتا از کاراشون دیده باشن . ولی قبول کنیم هر دوره یی یه سبک و سیاق خاصی رو دنبال میکنه و ساختن فیلم هایی که برای همه دوره یی باشن خیلی سخته که هالیوود از این دست محصولات بیشتر از بقیه داشته . هرچند رکورد بدترین محصولات هم فکر کنم همین هالیوود داره . (البته فکر کنم سینمای امروز ایران داره به سرعت ازش سبقت میگیره اگه سالی یکی دوتا ترمز مثل "جدایی نادر از سیمین" نداشته باشه)  

 

 از این به بعد یه موضوع بندی جدید اضافه کردم. شاید یه کم بی ربط به وبلاگم باشه ولی چرا که نه.  

 

فیلم پیشنهادی : Mr.Nice